/NEVERME PROPAGANDE, ALE ŽIVÝM SVEDKOM ZLOČINOV

My si nevieme predstaviť tie hrôzy, ktoré zažívajú ľudia na Ukrajine. Kolegyne, ktoré tam boli spolu so štábom RTVS však vydávajú svedectvá a do NR SR priniesli Deklaráciu, v ktorej vyzývajú na zastavenie tejto vojny, na zastavenie vraždenia, znásilňovania a hrôz, ktoré sa už dajú nazvať genocídou...

/ĎALŠÍ KAMIENOK DO MOZAIKY PRORODINNEJ POLITIKY OĽANO

Mal som tú česť byť na začiatku volebného obdobia predkladateľom tehotenského príspevku, ktorý je tiež kamienok v mozaike prorodinnej politiky OĽANO a pomohol už desaťtisíckam mamičiek, ale až bezprecedentné zvýšenie prídavkov a daňového bonusu bolo obrovským krokom vpred v tejto prorodinnej agende. A prikladáme k tomu ďalšie kamienky do mozaiky...

/UPOZORŇOVALI SME NA PROBLÉMY DÁVNO...

Členovia zdravotníckeho výboru za OĽANO sme dlhodobo upozorňovali premiéra, že to na Ministerstve zdravotníctva nie je v poriadku, že cítime, že sme ako OĽANO, po odchode ministra Krajčího, stratili ministerstvo. Žiaľ, dnes postupne zisťujeme, že naše varovania boli opodstatnené...

/UKÁZALO SA  VŠAK, ŽE IGOR MAL PRAVDU

Médiá v týchto dňoch zaujíma téma odchodu ministra zdravotníctva. V máji 2022 Igor Matovič upozorňoval na problém s plnením míľnikov z Plánu obnovy a odolnosti v oblasti zdravotníctva. To je už takmer rok. Aj my, poslanci zdravotníckeho výboru za OĽANO, ale aj ďalší naši kolegovia, sme opakovane pripomínali premiérovi, že s týmto ministrom sme stratili ministerstvo. Pozrite si, ako ho velebili médiá, ako neustále neprestávali útočiť na Marka Krajčího, a ak sa z OĽANO zdvihol kritický hlas smerom k Lengvarskému, tak hovorili o tom, že to je len nejaká pomsta za odvolanie Igora Matoviča a Marka Krajčího.

/ODVOLANÝ NA ZÁKLADE FAKTOV

NIKA minulý rok hlásila, že je problém. Bol upozornený aj minister. Mal čas na nápravu. Žiaľ, pred vyše mesiacom doručila NIKA na vládu dokument, ktorý na 13 stranách popisuje, v čom konkrétne je problém na MZ. Vo videu uvádzam niektoré veci z tohto dokumentu.

/NIEKTO SA SNAŽÍ PREKRYŤ STRACHOM A NENÁVISŤOU ODKAZ NÁMESTÍ PO SMRTI JÁNA A MARTINY.

V novom OĽANOcaste sme sa rozprávali s poslancom Marekom Šefčíkom. - Čo sa stalo s odkazom Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a námestí, ktoré žiadali v roku 2018 zmenu a pád skorumpovaných ľudí v politike a spoločnosti? - Prečo je lož v slovenskej politike a spoločnosti taká silná? - Je prorodinná politika konečne na Slovensku prítomná a čo znamená pre rodiny, že im dnes chodia na účty prídavky a môžu mať zvýšený daňový bonus, spolu až do výšky 200 EUR na dieťa? - Prečo je dôležité, aby sa demokratické strany spájali a mali by postupovať do predčasných volieb spolu?

/K NEDELIAM

Môj príspevok do rozpravy si ukladám sem a pre tých, ktorí majú naozaj záujem hlbšie sa tým zaoberať, odporúčam vyhľadať a pozrieť si aj argumenty hlavného predkladateľa zákona Richarda Vašečku, na ktorého som sa odvolával aj ja. Tá debata je tu roky. Ide teraz o to, či sa posunieme aj k presadeniu zákona v NR SR.

/CESTA K MIERU JE JEDNODUCHÁ

Fico zase rečnil o mieri, o pláne pre Ukrajinu. Zabalil to do kvetnatých rečičiek a smeráci sa oháňajú slovom mier. Vraj treba hovoriť o mieri. Jasné, len pre nich to znamená odovzdať územie Ukrajiny Rusku. Ja si myslím, že Fico by mal vyzývať cez svoje kontakty ako trojnásobný premiér - čo nám často pripomína, vedúcich predstaviteľov Ruska, aby stiahli svoje vojská z územia Ukrajiny. Takto by sa nastolil mier okamžite. Túto cestu však on nevidí. Alebo nechce vidieť.

/ODMIETAM "HYENIZMUS" A ŠÍRENIE BLUDOV

Niektorí ľudia mi posielajú jeho videá, odvolávajú sa na jeho "argumenty", hovoria o tom, ako práve on má pravdu... Uff. Splašky. Tento právoplatne odsúdený extrémista dnes prerazil najhlbšie morálne dno, keď zneužil kolaps opozičného poslanca a jeho zdravotné komplikácie a dokonca obvinil ministra aj z toho, že by bol schopný sa pozerať na smrť ľudí aj keby ju sám spôsobil. Nereagujem často na verbálnu guľometnú paľbu hnoja tohto človeka. Často to len pretrpím, ale teraz som sa ministra Jara Naďa musel zastať aj nahlas verejne vo faktickej.

/TREBA HOVORIŤ PRAVDU. PRIPOMÍNAŤ. ABY SA NA ŇU NEZABUDLO!

Včera som mal v relácii dvoch oponentov a jasné, že si obaja radi kopli do OĽANO. Nevadí. Sme zvyknutí. Čo by bolo ak by sa Smer dostal k moci s našou zahraničnou i domácou politikou? o tom asi netreba veľa hovoriť. Tak, ako by šmahom ruky predali Ukrajinu i jej občanov, tak isto - veď sme si to už vyskúšali, by odovzdali Slovensko do rúk mafie a oligarchov. Im o ľudí a dobro Slovenska nešlo nikdy.

/NEŽIJEME VO SVETE, KDE BY BOLO ZLO AUTOMATICKY POTRESTANÉ

Prečo sa všetko toto deje? Prečo všetky tie petície, referendá, horúčkovitá snaha o predčasné voľby? Nežijeme v ideálnom svete, v ktorom by bolo každé zlo potrestané. V tom reálnom svete sa nedostane “odmeny” všetkým zločincom. To však neznamená, že sú zbavení viny…

/NEDOSTALI PODPORU ĽUDÍ ALE TRI ROKY SÚ V PARLAMENTE

 Strana nesmie mať taký silný nástroj, aby mohla stratou mandátu poslanca poslanca vydierať, aby hlasoval stranícky a nie podľa svojho svedomia a vedomia. Kto to ale môže spočítať týmto poslancov, ktorí voličov takto oklamali sú voliči. Ak sa vám to nepáči, tak tých podvodníkov nevoľno. 

/PREČO NEJDEM NA REFERENDUM

Ľahko si domyslíte kto je kto. Boss nitrianskej mafie Padre, ktorému Fico, pardón, Šéf, toto referendum sľúbil za mlčanlivosť, bol hlavou prehnitého korupčného systému “našich ľudí”. Šéf Zderu sľúbil mafiánovi referendum a predčasné voľby. Všetci spolupáchatelia pod falošnou zámienkou “demokratického nástroja” k referendu idú - idete aj vy? Vypočujte si, čo sa dialo podľa spolupracujúcich obvinených, keď zadržali Bossa mafie, teda istého Norberta B….

/ VYSTÚPENIE V ROZPRAVE K ODVOLÁVANIU VLÁDY EDUARDA HEGERA

Ak sa spojíte a spolupracujete s ľuďmi ako Žiga, Tomáš, Eštók, Pellegrini a podobne, tak to nikdy pekné nemôže byť. A to používam mierne slová. Ak pritom ešte tvrdíte, že tým idete "zachrániť Slovensko", tak klamete celé Slovensko i samých seba.

/GENERÁLNY PROKURÁTOR BY NEMAL NAHRÁDZAŤ SUDCOV...

Záznam z rozpravy, kde mohli poslanci priamo konfrontovať generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

/Pán špeciálny prokurátor, nepoľavte...

Smeráci a ďalší spolupáchatelia zo systému “našich ľudí” na čele s obvineným Ficom budú pľuť oheň a síru na všetkých ľudí z OČTK, ktorí sa čo i len pokúsia o nastolenie spravodlivosti, ktorí sa snažia v ich prípadoch, v kauzách ľudí zo spomínaného korupčného systému zjednať spravodlivosť. Dnes sme to zažili v pléne NR SR, keď sa diskutovalo za prítomnosti pána špeciálneho prokurátora. To, čo na neho smeráci spustili bolo nevídané. Samotný Fico sa mu otvorene vyhrážal! Verím, že Daniel Lipšic a ostatní prokurátori z ÚŠP neuhnú a budú naďalej, napriek vyhrážkam bojovať za spravodlivosť. A verím, že SaS túto vládu nepovalí a nedovolí tak návrat Fica a spolupáchateľov zo systému k moci.

/Nutnosť hľadania riešení v spolupráci s Bruselom

Kvôli tomu, že je niekto iný ako my, kvôli tomu, že patrí k národnostnej, etnickej, sexuálnej, alebo nejakej inej menšine, nesmieme proti nemu nastaviť zbrane nenávisti. Pretože nenávisť k ľuďom plodí nešťastia, bolesť a niekedy aj tragédie... ako aj teraz. Žiaľ. Je mi ľúto. Je mi to ľúto.

/Nutnosť hľadania riešení v spolupráci s Bruselom


Nemáme záujem "šetriť" tak, že sa školy zatvoria. Šetrenie na kvalite vzdelávania je zlým šetrením a zlým riešením. Komunikoval som priamo s premiérom a teraz aj zastupujúcim ministrom školstva a ten mi potvrdil, že musíme počkať na "riešenie z Bruselu". EÚ sa týmto intenzívne zaoberá a rovnako tak robí kroky naša vláda. Nedá sa Slovensko vyňať z Európy. Treba spoločné riešenie, pretože trh s energiami "sa zbláznil". Toto sa musí upokojiť, pretože takto skolabuje energeticky celá Európa.
...
V prípade, že prejde - bude schválený, štátny rozpočet, tak pomoc smeruje aj k zamestnancom v školstve. Bezprecedentné zvýšenie platov v rámci jedného kalendárneho roka je odsúhlasené na rok 2023. A tiež na 500 €-ové odmeny v tomto roku peniaze budú - aj na to som sa pýtal priamo premiéra, aby som mal neskreslené informácie.

/Naše zlé kroky nás priviedli do tohto stavu, nie minister (10:13)

Bolo už veľmi málo poslancov v pléne - v piatok popoludní. Ja som ostal do konca. A dovolil som si, k téme odvolávania ministra Jána Budaja, vystúpiť aj v rozprave. Súhlasím s tým, že situáciu s medveďom treba riešiť tak, ako aj pán minister. Treba sa však pozrieť na naše správanie a to, ako sme “vychovali” nielen medvede, ale aj ďalšiu zver, ktorá stratila plachosť... Narušili sme prirodzenú reguláciu počtu zvierat. A teraz máme len ťažké a zložité riešenia.

/ Sľúbili sme a splnili. Nedovoľme, aby sa to zastavilo! (1:29)

Opakované lži smerákov sa nesmú stať pravdou! Pravda je taká, že ich zvrátený systém "našich ľudí" sa im rúca, vyšetrovania, súdy sa rozbehli a jedného človeka za druhým z ich systému označujú za vinného. Navyše "spolupracujúcich obvinených", ktorí svedčia proti vlastným, proti nim, sú desiatky.
...
A jeden z najvplyvnejších osobných priateľov Fica, najväčší zametač - špeciálny prokurátor Dušan Kováčik je ďalším z právoplatne odsúdených. Nedovoľme, aby sa toto zastavilo!

/Nech to dopadne v prospech rodín (0:47)

  Vo štvrtok sme schválili, že zákon, ktorý má pomôcť rodinám prerokujeme v skrátenom legislatívnom konaní. Posunuli sme sa teda o krok bližšie k schváleniu zákona, ktorý budeme dnes prerokovávať v prvom a potom aj v druhom čítaní. Vieme, že to bude tesné, vieme, že jeden z koaličných partnerov to odmieta podporiť, ale vieme tiež, že boj za rodiny nikdy nebol a nebude ľahký. Stále mám nádej, že túto historickú pomoc rodinám schválime - rodiny na Slovensku si to po tých rokoch určite zaslúžia. ... Prajem vám všetkým pokojný deň a... nech to vyjde!

/Pomocná ruka rodinám (2:09)

Predseda finančného výboru hovoril o tom, že rodiny s jedným-dvoma deťmi túto pomoc nepotrebujú. Myslím si, že sa mýli a že navyše párom, ktoré majú jedno dieťa alebo sa chystajú založiť si rodinku - dá väčšiu istotu, že sa štát na nich „nevykašle”. Viem, že pracovná turistika do Rakúska bola (alebo aj je) motivovaná aj príspevkami pre deti (z ich sociálneho systému), čo iste mnohých motivuje pracovať za hranicami.

/Áno pre najzraniteľnejších (1:08)

Silnejší by mali byť solidárni so slabšími. Veľké firmy, s veľkými príjmami, by sa mohli troška podeliť s rodinami. Ani euro navyše - za fľašu tvrdého alkoholu - by nemuselo tak bolieť, keby malo byť investované do rodín. Ani vyššie zdanenie hazardu - nie som proti. Aj lepší efektívnejší výber daní pomôže na strane výdavkov. A ak je tu návrh z Ministerstva financií, ktorý má priniesť pomoc najzraniteľnejším, tak by sme ako poslanci mali byť za.

/Aj my chceme mier, ale nie pokrivený (8:23)

Po príhovore prezidenta Ukrajiny k slovenskému parlamentu sme sa tematicky zaoberali aj uznesením o odsúdení činov Ruskej federácie a prezidenta Vladimíra Putina voči zvrchovanému a demokratickému štátu Ukrajina ako akt bezdôvodnej vojenskej agresie vrátane zločinov proti ľudskosti a vojnových zločinov a tiež k pozastaveniu aktívnej činnosti skupín priateľstva s Ruskom a Bieloruskom. V rozprave som teda vystúpil krátko aj ja...

/Na Exprese aj s mojím vyjadrením (3:13)

Dnes na rádiu Expres zhrnuli, o čo vlastne ide v prípade prerokovávania aktuálneho bodu schôdze. V reportáži sa vyjadruje aj politológ, aj poslanec Fico - a za koalíciu si do reportáže vybrali moje vyjadrenie (od 2:06). Stojím si za tým, aby sme nechali OČTK pracovať vrátane všetkých úkonov a procesov, ktoré si vyžiadajú.

/Indícii, že "šéf" bol (je) členom organizovanej zločineckej skupiny je veľa (1:39)

Tak ako mnoho iných ľudí na Slovensku, aj ja si myslím, že indícií, že Fico nie je čistý, je veľa. Dokonca padlo obvinenie, ktoré je dôvodné a má o tom rozhodnúť súd. Smeráci si v pléne "líhajú na koľajnice" a bránia šéfa pred úkonmi, o ktoré žiada prokuratúra. To, čo tu vystrájali Kočner, Bodor, Bašternák, Jankovská a ďalší, by bez Ficovho krytia nemali šancu robiť. To je môj názor. A rád by som bol, keby vyšetrovatelia, prokuratúra, súdy nemali žiadnu prekážku v konaní len preto, že Fico je momentálne poslanec NR SR.

/Smeráci zasahujú OČTK do roboty a sú mimoriadne nervózni (4:12)

Nikdy ich ráno v parlamente toľko nebolo ako dnes. Niektorých prihlásených som ešte za dva roky nepočul v parlamente povedať ani slovo. Teraz? Hlásia sa do rozpravy, dávajú na každé vystúpenie aj 20 faktických poznámok a naťahujú čas. Prečo takto asi reagujú?

/Na úvod rečnil súdruh (1:42)

Rozprava k "Ficovi" bude trvať možno aj niekoľko dní. Za smerácky klub vystúpil ako prvý známy súdruh. Dourážal každého, o kom hovoril. Poslancov urážal kvôli ich vzdelaniu a tomu, kde pracovali a čomu sa venovali predtým. Spŕšku splašiek a verbálneho hnoja tam vylial ako len on vie... Nechceme veľmi predlžovať rozpravu, ale pár faktických je dobré povedať aj z našej strany. Tak som si teda dovolil pár poznámok na adresu súdruha Blahu...

/Strata súdnosti (2:07)

Bývalý šéf Úradu vlády, ktorý bez hanby rozdal zamestnancom na odmenách milión EUR, (pričom jednému zamestnancovi dal až 30-tisícovú odmenu)... Tento šéf Úradu vlády, ktorý robil verejné obstarávanie na stravné lístky, ktoré prihral Kmotríkovi (a teraz musí Úrad vlády platiť mnohotisícové pokuty), tak tento zo skupiny tých, čo sa na Fica vykašľali a založili si druhý Smer - nám v pléne vysvetľoval, čo je rozvrat štátu.

/ Referendum je posledná možnosť? pre koho? (2:14)

S Ficom bol poslušne takmer 20 rokov v SMERE a nemohol nevidieť, nepočuť. A teraz nás ide učiť. Ďakujem pekne, Mr. Harakiri. Referendum, ktoré ste spomínali, nie je posledná možnosť pre Slovensko, ale posledná možnosť pre mafiu - takto som považoval za potrebné poopraviť jeho vyjadrenie:

/Mali iba veľkohubé sľuby o pomoci dôchodcom (2:30)

Nikto vám nemôže nikdy dať toľko, ako vám smeráci sľúbia. To platí aj pre tých prezlečených v pláštikoch s názvom Hlas. Včera vykrikoval Erik Tomáš v NR SR, že sme nič pre dôchodcov nespravili. Dôchodcov použil v svojom prejave mnohokrát.

/Každý zlodej by bol rád, keby sa zabudlo na jeho minulosť (2:34)

Trocha som sa nechal uniesť - ale pokladal som za potrebné niektoré veci povedať. Oni by totiž veľmi radi všetci zabudli na minulosť.

/ Česť ich pamiatke (1:44)

V Holíči máme tiež židovský cintorín. Obohnaný múrom, so vstupnou bránou. Ale o tie hroby sa už nemá kto starať. Ich príbuzných, ich potomkov - tu niet. Žiaľ. “Bože, prijmi ich k sebe a nám daj viac lásky, aby sme jeden druhého pokladali za brata. Daj, nech je v našich srdciach teplo, nech nehľadíme na rozdiely vo farbe pleti, príslušnosti k rôznym náboženstvám, či národnostiam.”

/ Pred domom, kde zavraždili Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú (2: 27)

Tento dom zbúrajú a na jeho mieste postavia pamätník Slobody slova. Povedal som si, že kým tak spravia, prídem sem osobne, zapálim sviečku a pomodlím sa za nich./ Zmena v predpisovaní liekov bude fungovať v prospech lekárov (zostrih z tlač. besedy) (2:41)

Poslanec Marek Šefčík počas tlačovej besedy upozornil, že sa v posledných dňoch strhla vlna kritiky, založená na výmysloch a polopravdách. Každý jeden krok k tomu, aby mali pacienti vysvetlený nový systém je preto vítaný. Stovky pozitívnych reakcií z odbornej verejnosti svedčia o správnosti aktuálneho systému, ktorý bude fungovať k prospechu nielen lekárov, ale hlavne pacientov.

Nové obavy

Po čipoch a bromhexine s vodkou tu máme najnovšie americké lode!Predseda klubu bezcharakterných ľudí (0:47)

Daniel Lipšic je človek, ktorý im neuhol a verím, že mafii nikdy neuhne. Preto besnejú a pľujú síru, len keď počujú jeho meno. Som rád, že máme takého špeciálneho prokurátora, z ktorého má mafia strach.

Marek versus Marek / Vianočný dialóg (8:13)

Rozprávam sa s bývalým ministrom zdravotníctva Markom Krajčím o Vianociach, našich zvykoch a tradíciách.


/Môj pozmeňovací návrh, aby zubné preventívne prehliadky neboli v roku 2021 povinné (1:20)

Som v kontakte s prezidentom Slovenskej komory zubných lekárov a teraz ma poprosil v mene zubných lekárov, aby sme "znepovinnili" zubné prehliadky aj tento rok.

/Faktická poznámka k poslancovi Valockému (1:17)

Dôležitou témou, ktorou sa v parlamente v týchto dňoch zaoberáme je zákon o reformách v zdravotníctve. Keď Marek Krajčí vysvetľoval v pléne, ako už on začal na tom pracovať a teraz sa snaží odštartovať reformy súčasný minister, ktorý na jeho prácu nadviazal, tak na neho zareagoval smerák poslanec Valocký a rozhorčoval sa nad tým, akí sme neschopní, že sme ešte ani jamu na žiadnu nemocnicu

/ Faktická poznáma na vystúpenie Richarda Rašiho (1:41)

9. decembra 2021, NR SR

/ Reportáž o kontajnerovom prekladisku (RTVS) (16:15)

KONTAJNERY V BAROKU: Na Záhorí má vyrásť multimodálne alebo viacúčelové logistické centrum. Prekladisko veľkokapacitných kontajnerov väčšinou s ázijským tovarom. Postavia ho na vyše sto hektároch, zväčša ornej pôdy. Proti projektu sa zdvihla vlna nevôle občanov, aktivistov a pamiatkárov. Nečudo. Veď kontajnery a žeriavy sa majú týčiť medzi barokovým zámkom a kostolíkom z veľkomoravských čias.

/Faktická poznámka k poslancovi Kotlebovi (12. 11.) (2:00)

Nie, nemyslím si, že vyžadovať od niekoho test na Covid

/Faktická poznámka k vystúpeniu poslanca Medvedeckému v plynovej maske (12. 11.) (0:56)

Priznávam, zasmiali sme sa na tom, keď jeden z charakterov a mysliteľov ĽSNS napochodoval k rečníckemu pultu v NR SR v plynovej maske, ale bolo to skôr tragikomické

/ Vystúpenie v rozprave o "Tehotenský zákon" (17:39)

Moje vystúpenie (ako jedného z predkladateľov) k návrhu Tehotenského zákona.

/ Vystúpenie k rozprave "O pamätnom dni"

KOMUNISTI VŽDY KRIVILI HISTÓRIU ... (01:05)
Na prebiehajúcej schôdzi sa pred nás postavili aj súdruhovia Fico s Blahom a začali nás "učiť" o histórii. Pamätáme si ako komunisti všemožne krivili históriu, do učebníc sa dostalo, že sovieti oslobodili Československo, ale ani slovko napríklad o Katyňskom masakri, kde sovieti vyvraždili viac ako 2️⃣0️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ poľských dôstojníkov. Takto by sme mohli pokračovať. Ak vezmeme do rúk učebnice dejepisu spred 89-teho, tak zamlčiavanie a zveličovanie je tam hmatateľné. Týmto súdruhom je lámanie pravdy vlastné aj teraz. ...
Nevydržal som a prihlásil som sa s faktickou... (21.10.2021)

/ Vystúpenie k rozprave ku Zákonu o pomoci tehotným ženám (10:20)

- Zákon, ktorý má pomôcť tehotným ženám podporilo v prvom čítaní 75 poslancov. Som spolupredkladateľom tohto zákona a verím, že na ďalšej schôdzi prejde aj druhým čítaním a čím skôr bude platiť.
- Oceňujem, že debata k zákonu bola zväčša slušná, v pokojnom duchu, o argumentoch za a proti.
- Vnímam vysoko pozitívne fakt, že nejde o diskusiu o zákazoch, ale o pomoci a som presvedčený o tom, že práve to je cesta k zlepšeniu stavu v tejto oblasti.
(5.10.2021)

/ KONTRAST V ODPOVEDIACH GP A ŠP (03:35)

V priebehu tejto schôdze sme mali možnosť rokovať o Správach generálneho i špeciálneho prokurátora. Ako laika ma zaujímalo, prečo Generálny prokurátor nariadil zničiť dôkaz nahrávku Gorily resp. to nariadil spraviť vyšetrovateľovi. Po viacnásobnom zopakovaní otázky sa pán Generálny prokurátor napokon odhodlal odpovedať mi. Podobnú otázku som dal aj pánovi Špeciálnemu prokurátorovi. Ten mi odpovedal v rozprave bez dlhého otáľania, priamo, snažil sa to vysvetliť. Veď, pozrite si ich odpovede vo videu. (06.10.2021)

/  PREČO SA MÁ ZNIČIŤ GORILA??? (08:16)

Pýtal som sa generálneho prokurátora na to, čo nemôže pochopiť mnoho ľudí - "Prečo nariadil ZNIČIŤ dôkazový materiál, akým je nahrávka GORILY?"
...
Generálny prokurátor mi odpoveď nedal.
...
(30.9.2021)

/ Tlačová konferencia MZ o očkovaní (03:34)

Čelíme ťažkej skúške, vyzývame na súdržnosť a spoločnú zodpovednosť za Slovensko.
Moje vystúpenie na tlačovke 30.7.2021 si môžete pozrieť tu.

/ PITNÁ VODA (01:49)

V obci Radošovce v okrese Skalica začala Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) práce na výstavbe vodovodu. Projekt v celkovej hodnote 4,32 milióna eur zabezpečí rozvody vody pre viac ako 440 odberných miest. (29.6.2021)

/ PRESAĎME ČO SA DÁ A POMÁHAJME (10:38)

Nereagoval som na jednotlivých rečníkov faktickými poznámkami, ale prihlásil som sa radšej do rozpravy aj ja a hovoril som, aký je môj pohľad na tieto vec. (24.06.2021)

/ "DEMOKRATICKÉ" PRAKTIKY PANI PREDSEDNÍČKY NA VÝBORE (01:09)

NEURČILI STE MA? URČÍM SA TEDA SAM! (16.06.2021)

/ ODSTRÁNILI SME ĎALŠIU NESPRAVODLIVOSŤ (01:15)

Možno máte skúseností s rôznou nespravodlivosťou, cítite ju, dotýka sa vás a ste bezradní a neviete si pomôcť. V tomto zmysle sa teším, že sme presadili túto malú zmenu vrámci zákona o zubných pohotovostiach, ktorá je, verím, prvou lastovičkou k ďalším zmenám, ktorým sa chceme v budúcnosti na tomto poli venovať. (22.06.2021)

/ Vystúpenie v rozprave k odvolávaniu Romana Mikulca (13:29)

30. Mimoriadna schôdza NRSR - odvolávanie Romana Mikulca (16.6.2021)

/ V politike TA3 (23.5.2021) (0:46)

POLÍCIA, PROKURATÚRA A SÚDY KONAJÚ KONEČNE NEZÁVISLE A SMERÁKOM TO VEĽMI PREKÁŽA

/ Faktická poznámka k vystúpeniu Igora Matoviča (2:03)

Pri rokovaní o PVV vystúpil v pléne aj expremiér a súčasný minister financií Igor Matovič. Dovolil som si ho nielen vo svojom mene, ale aj v mene vás, ktorí mi píšete - podporiť faktickou poznámkou a poďakovať mu.

/Ako vypočítať termín Veľkej noci (6:11)

Krátke edukatívne video, ako vypočítať termín Veľkej noci.

/Televízne noviny TV MARKÍZA (15. marca 2021) (3:58)

Reportáž: Ultimátum pre premiéra
/ Televízne noviny (Markíza) - 10. marca 2021

Reportáž "OĽANO debatuje o kríze", v ktorej požiadali o názor aj mňa.

/Faktická poznámka na vystúpenie poslanca Róberta Fica (1:40)

Fico sa objavuje v rokovacej sále NR SR veľmi zriedka. Chodieva na hlasovania, niekedy príde a dá procedurálny návrh alebo sa prihlási s nejakou faktickou poznámkou (aj to sa stane zriedkavo), občas sa prihlási do rozpravy a predvedie sa v plnej kráse. Tak, ako to on vie. Aj na uplynulej schôdzi sa tak stalo: Znova prišli „kvetnaté“ reči o tom, k čomu sa SMER hrdo hlási, aké je životne dôležité, že je SMER-SD prítomný v európskom priestore, atď... veď viete... (pokračovanie v popise videa)

/Tlačová konferencia k predĺženiu núdzového stavu (1:26)

Úryvok z tlačovej konferencie po predĺžení núdzového stavu (24. mimoriadna schôdza NR SR)

/ Faktická poznámka (24. mimoriadna schôdza NR SR) (1:05)

Moja faktická poznámka k rozprave Mariána Kotlebu.

/ Vystúpenie v rozprave (24. mimoriadna schôdza NR SR) (10:49)

Mimoriadna schôdza k predĺženiu núdzového stavu v súvislosti s COVID-19 (25. februára 2021).

/ Z TB: Zvolili sme špeciálneho prokurátora (0:58)

Spomedzi štyroch mimoriadne kvalitných kandidátov sme dnes zvolili špeciálneho prokurátora, ktorým bude Daniel Lipšic. Hlavným pilierom volebného programu OĽANO je boj proti korupcii. Ľuďom sme sľúbili, že rozviažeme ruky polícii, súdom a prokuratúre a naše sľuby si plníme.

/ Z TB: Doplatky pre viaceré skupiny sú minulosťou (1:04)

Doplatky za lieky pre deti do 6 rokov, seniorov a osoby s ťažkým zdravotným postihnutím sú minulosťou. Ani počas náročného boja s pandémiou nezabúdame a plníme náš program. Sociálnu a pro-rodinnú politiku máme v krvi, o čom svedčí viacero sociálnych opatrení, napr. aj nedávno schválený tehotenský príspevok. Deti, seniori a ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím patria medzi najohrozenejšie skupiny obyvateľstva a musí im patriť naša zvýŠená pozornosť. Mnohým z nás sa tak splnil sen o ktorom snívali roky a ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tomto želaní mnohých ľudí Slovenska.

/ Vieme, aká je ich motivácia (vystúpenie v rozprave) (6:38)

Sadli si na vlnu nespokojnosti v spoločnosti, ktorá vznikla v súvislosti s pandémiou a želajú si predčasné voľby. Je to pud sebazáchovy, ktorý im nedovolí konať inak. Dovolil som si im to pripomenúť aj vystúpením v pléne.

/ Hodina otázok 28. januára 2021 (6:09)

Otázka od poslanca Marka Šefčíka ministrovi dopravy (Cestný obchvat okolo Holíča)

/Poslanecká kontrola (2:13)

Zostrih z tlačovej konferencii po poslaneckej kontrole na Správe štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky.

/Vianočné prianie: Nech vaše srdcia naplní betlehemské svetlo (0:55)

Na pozadí pochmúrnej ČIERNEJ cítiť sviatočnú ČERVENÚ, ale podstatná je ZELENÁ nádej, ktorú prináša Ježiško v jasličkách. Prajem všetkým požehnané Vianoce, v ktorých nech nechýba NÁDEJ. Vyprosujem vám nádej do každej rodiny a do každého srdca! Buďte zdraví vy, aj vaše rodinky!

/ Nie pre média, ale pre mamičky (2:02)

OĽaNO presadilo návrh zákona, ktorý vylepší ekonomickú situáciu pre asi 41 000 mamičiek , ktoré čakajú svoje bábätko. Nie na konci volebného obdobia, ale už po 9 mesiacoch. Dnes to prešlo. 120-timi hlasmi zo 120. 

/ 200 EUR mesačne pre tehotné mamičky (10:27)

Mám tú česť byť jedným zo štyroch predkladateľov zákona, ktorí zavádzajú tehotenský príspevok, ktorý pomôže asi 41 000 ženám ročne. Verím, že zákon bude mať širokú podporu a prejde do praxe už v budúcom roku (od apríla 2021)./Váha Ficovho slova (1:53)

Niekedy máme veľmi krátku politickú pamäť a veríme politikom, ktorí nás už neraz oklamali. Treba si to občas pripomenúť. Fico považoval za nedôstojné vykrikovať z opozičnej lavice po tom, ako bol niekto premiérom (vtedy Dzurinda) a v roku 2009 predstavil svoj recept... Vtedy klamal, dnes klamal, zajtra bude klamať!


/Ako sa Erik Tomáš v priamom prenose strápnil (3:52)

Erik Tomáš o mne povedal, že som „nepotrebným“ poslancom, lebo som mal málo preferenčných hlasov vo voľbách. Ja – ako obyčajný učiteľ, som na 48. mieste na kandidátke OĽaNO skutočne získal „len“ 3917 hlasov (za ktoré vám opätovne ďakujem!). Keď kandidoval v roku 2016 Erik Tomáš za SMER prvýkrát, dali ho na 25. miesto kandidátky ako známeho moderátora najsledovanejšej televízie na Slovensku, hovorcu ministerstva vnútra či hovorcu Róberta Fica. Aký výsledok dosiahol? Získal „až“ 2529 preferenčných hlasov! Teda o 1388 menej ako "obyčajný učiteľ z Holíča". Lži a manipulácie boli takýmto ľuďom vždy vlastné. Je to ich pracovná metóda a uvedené je len malý príklad v mori iných ich klamstiev. Ďakujem, pán minister Milan Krajniak, že ste sa ma zastali vo svojej reči v pléne. Vážim si to!

/ K súdruhovi Blahovi (faktická poznámka) (0:57)

Súdruh Blaha nás včera viackrát poctil svojimi vystúpeniami v rozprave. Keď sa znova raz postavil za komunistov a bagatelizoval zverský režim, opakovali sme mu dokola, ako to vnímame my - v mnohých faktických poznámkach. Blaha má stále množstvo fanúšikov, ktorí mu jeho bludy zhltnú. O sile jeho argumentov svedčí to, že jeho príhovory nepočúval v pléne a nepodporil ho žiaden “smerák”. A tiež to, že jeho bývalí z Hlasu Smeru sa od neho dištancujú. Tak som mu teda pripomenul túto jeho názorovú opustenosť.

/ Záverečná reč spravodajcu / Zákon na pomoc tehotným ženám (1:18)

Ďakujem konkrétnym ľuďom, ktorí nám písali svoje konkrétne životné príbehy a ktorí nás vyzývali, aby sme tento zákon podporili. Ďakujem vám za túto podporu, cítime to a verím, že vypočujeme vaše prosby!

/ Vystúpenie v rozprave / Zákon na pomoc tehotným ženám (14:59)

Milujem život a verím, že aj vy všetci. Prosím o podporu návrhu nášho zákona. Ďakujem!

/ Aby sme nezabudli: Pamätný deň obetí komunistického režimu (4:32)

Pamätný deň obetí komunistického režimu nie je iba symbolické gesto. My ho považujeme za dôležitú vec. Pamätný deň bude spomienka na viac ako 70 000 ľudí, ktorí boli väznení a odsúdení z politických dôvodov. Mnohí máme s týmito ľuďmi osobné skúsenosti, ďalšia generácia však už svedkov minulosti poznať nebude. Nielen o tom som hovoril v rozprave v pléne NR SR.

/ K 13. -tým dôchodkom (0:58)

Moja faktická poznámka k vystúpeniu poslanca Kamenického. V parlamente sa hovorilo o 13. dôchodkoch a do ministra sa pustili Tomáš, Blanár, Kamenický či Richter. Kritizujú kroky pomoci. Pravda je však taká, že oni iba sľubovali, my však skutočne dávame. Vypočujte si viac v krátkom videu z pléna.

/ Zrušenie 28-ky (0:58)

O tom, prečo navrhujeme zrušiť viazanie príspevku pri narodení až na 28. deň po narodení dieťaťa. Chceme, aby matky dostali pomocnú ruku skôr!

/ Nikdy nezabudneme (4:03)

V OĽaNO sme si pripomenuli obete okupácie Československa v roku 1968. Niekoľko mojich slov vo videu (od 2:37) k vražde pani Viktórie Rybárovej.
/ Pri hrobe obete 68-roku, pani Viktórie Rýbarovej (2:52)

V Hlohovci som sa tento týždeň stretol s pani, ktorá mi ukázala hrob jednej z obetí z roku 1968. Volala sa pani Viktória Rybárová. Počas okupácie Československa jej tank pomliaždil niektoré časti tela, na následky zranení nasledujúci deň zomrela. Vrah nebol nikdy potrestaný, ani odhalený, tank vtedy ani nezastavil. Pani Rybárovej som položil ako znak úcty za jej obetu veniec. Na tieto veci by sme nemali nikdy zabudnúť!


/ Anketa (Televízne noviny, TV Markíza)


Moja odpoveď v reportáži TV MARKÍZA (piatok 24. 7. 2020). Môj krátky výstup od 3:42.

/ My to chceme robiť inak (1:59)

Jeden z predkladateľov návrhu na odvolanie premiéra nás kritizoval v súvislosti s dôchodkami a tiež premiéra kritizoval, že dôležité veci mal vyrokovať v Bruseli "v kuloároch". My to chceme robiť inak. Pokúsil som sa mu to vysvetliť.
/ Faktická poznámka: 28-ka je nezmysel (2:02)

Mamička potrebuje podporu hneď, nie až vtedy, keď sa jej dieťatko dožije 28 dní od narodenia. Našim návrhom chceme priniesť zmenu, aby mamička mohla požiadať o časť príspevku (400 EUR) už po 4. mesiaci tehotenstva. Hlasovať o posunutí tohto zákona do druhého čítania budeme v utorok o 17:00. Verím, že získa v pléne širokú podporu.

/ Vystúpenie v rozprave: Zákon, ktorý je prorodinný a prosociálny (11:34)

Moje vystúpenie v rozprave na podporu zákona, ktorý má ambíciu, aby dostal podporu širokej verejnosti. Tento zákon nezakazuje ženám ísť na potrat, ale má byť pozitívnym a podporným: má motivovať, aby sa žena nemusela pre potrat rozhodnúť, ale mala podmienky život darovať. Teda stručne zhrnuté: Ak sa žena rozhodne na potrat ísť, zákon, ktorý prinášame, jej v tom nezabráni. 

/ Vystúpenie v rozprave k práci Borisa Kollára (4:33)

7. júla 2020, NR SR

/ Tlačová konferencia TA3 (19. júna 2020) (1:06)

Moje krátke vystúpenie počas tlačovej konferencie k návrhu zákona poslancov OĽaNO na pomoc ženám v ťažkej situácii, aby sa čím viac žien mohlo rozhodnúť pre život. Povzbudil som mužov, aby boli oporou svojim partnerkám a manželkám a nebáli sa darovať život.

/Chceme vyššie dobro (1:21)

Máme po hlasovaniach o "voľných nedeliach". Neprešlo to. Aj v našom klube sme viacerí za obmedzenie predaja v nedele... Ale nie takto. Rozhodli sme sa tak, pretože chceme viac pre našu krajinu. Chceme vyššie dobro. Toto je moja faktická poznámka ku kolegyni Lucii Drábikovej, ktorá vystúpila v rozprave k predloženému návrhu zákona a môj malý provokujúci návrh na záver videa :)

/ Rozprava k výročnej správe o činnosti Ústavu pamäti národa za rok 2019 (16:21)

Je pozitívne, že v bol v roku 2002 schválený zákon o ÚPN a že vôbec vznikol Ústav pamäti národa. Dnes však máme Správnu aj Dozornú radu ÚPN obsadenú nominantami bývalej vlády. Nie – nech si hovorí kto chce, čo chce – ÚPN nefunguje tak, ako by mal. Aj z predloženej správy som vycítil, že niektoré veci nie sú v poriadku... Vybral som zopár z nich. Môj dnešný prejav v NR SR si môžete pozrieť vo videu./ Vystúpenie spoločného spravodajcu _ 5. júna, 12:03 (7:35)


/ Vystúpenie spoločného spravodajcu _ 5. júna, 10:02 (1:09)/ Faktická poznámka J. Krošláka k môjmu vystúpeniu (1:56)

Faktická poznámka poslanca NR SR Jána Krošláka k môjmu vystúpeniu o správe Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky.

/ Správa, ktorá nastavuje zrkadlo (5:03)

V poslaneckej schránke v NR SR som si našiel brožúru, formátu A4. Bola to správa Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) Slovenskej republiky, ktorú sme mali už k dispozícii v elektronickej podobe. 
Odborníci v správe nastavili zrkadlo vláde Smeru, SNS a Mostu a hodnotia minulý rok. Takto má NKÚ fungovať. Nech je toto hodnotenie mementom aj pre súčasnú vládu, aby bola budúcoročná správa skutočnou kontrolou a odpočtom našej práce, ale nesmie sa zmeniť iba výčitku a zoznam pochybení, tak ako to bolo v roku 2019, keď tu "bačovali" Smer a jeho spolupáchatelia.

/ Poznáte nejakú zriedkavú chorobu? (1:39)

Poznáte nejakú zriedkavú chorobu? Počuli ste už napríklad o Wilsonovej chorobe? Ide o dedičnú metabolickú chorobu, pani Andula Kotvanová (jej celý príbeh nájdete tu), s ktorou som sa rozprával, patrí medzi pacientov so zriedkavými chorobami...
Vo včerajšej faktickej poznámke som využil priestor a hovoril som práve o tých, ktorých príbehy sú plné ťažkostí a prekážok, ale vie o nich veľmi málo ľudí, lebo sú zriedkavé.
Chcem týmto ľuďom pomôcť, bol som za komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím a dal som jej kontakt na pani Kotvanovú, hovoril som s ňou o potrebe centier excelentnosti, ktoré by pacientom so zriedkavými chorobami veľmi pomohli. ...

/ Stotožňujem sa s námietkami Richarda Vašečku (2:36)

Verejná ochrankyňa práv predniesla včera svoju správu v NR SR. V rozprave zniesol námietky Richard Vašečka (niekoľko úryvkov vo videu), ktorý predniesol veci, s ktorými som sa neváhal stotožniť. Dnes ústavná väčšina poslancov v hlasovaní odmietla vziať správu ombudsmanky na vedomie.

/ Faktická poznámka (1:22)

Počas rozpravy k Programovému vyhláseniu vlády vystúpil aj minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský. Z jeho prejavu bolo cítiť, že mu úprimne záleží na tom, aby boli poľnohospodárstvo a lesníctvo znová "poľudštené". Aby lesy slúžili nám všetkým, aby boli zdravé a aby sa ich výnos nezneužíval a nerozkrádal.

/ Faktická poznámka (1:55)

Jankovská a Kičura sú problémom, precitol Erik Tomáš. Predseda Smeru však obom ďakoval za kus dobrej roboty. Tomášovi sa nepáči, že ich stranu označujú za zločincov, za zločineckú organizáciu (mafiu). Aká je však pravda?

/ Veľkonočné prianie

Čaká nás Veľká noc, ktorá bude úplne iná, ako tie ostatné. Sme obmedzení. Prajem však všetkým nech neprevláda bolesť z obmedzení, ale prijatie kríža, v ktorom k nám prichádza nádej.../ Z rokovaní NR SR

4. schôdza, 2. apríla 2020

Poslanec Marek Šefčík vystúpil v časoch:
  • 01:47:59
  • 03:02:26
  • 04:30:14
  • 04:56:31
  • 05:26:02

/ Príhovor k 30. výročiu sviečkovej manifestácie, 21. 3. 2018 (3: 59)

Slová, ktoré som predniesol na pódiu na Hviezdoslavovom námestí, k spomienke na 30. výročie Sviečkovej manifestácie, po udalostiach vraždy Kuciaka a jeho snúbenice. Na pódiu vtedy vystúpili viaceré osobnosti, na záver aj František Mikloško.

/Prednáška  (37 MIN)


Marek Šefčík - Som šachista, ale v prvom rade človek 2019 (Bratislavská šachová akadémia)

Trénersky seminár uskutočnený v Bratislave 19.1.2019.