#pracujemevregione 

KONTAJNERY PODĽA MINISTERKY KULTÚRY? NIE!
(30.4.2021)

Momentálne rokujeme o Programovom vyhlásení vlády. V pléne sedia viacerí ministri, vystupujú a počúvajú rozpravu...
...

Ministerka kultúry Natália Milanová - keď prišla a zbadala ma v pléne, zavolala si ma na neformálnu debatu ohľadom viacerých vecí a podala mi informácie, na ktoré som sa jej včera pýtal... Jej srdcovou záležitosťou je aj región, v ktorom so svojou rodinou žijem.

Kostolík sv. Margity Antiochijskej (sakrálna stavba zachovaná z cyrilo-metodských čias), potom Kopčany so svojim žrebčínom... Rada tam chodieva.

...

Viem o tom, a aj preto som nadhodil tému “prekladiska MLC” s otázkou, čo si o tom myslí ako ministerka kultúry. Prekladisko tisícok kontajnerov by malo zmeniť celý ráz vzácneho historického územia medzi spomínaným kostolíkom a Holíčským zámkom, čo je už cyklotrasou napojené cez lávku cez Moravu na Slovanské hradisko Mikulčice.

Jednoducho povedané: Kontajnerové prekladisko by tu pôsobilo ako „päsť na oko”. Organizácie a združenia, ktoré sa zaujímajú o kultúru a históriu - sú jasne a razantne proti. Predstavitelia obcí spoza rieky Moravy, ale aj mesta Hodonín, k tomu aj ľudia v Kopčanoch a množstvo ľudí v Holíči – sa tiež postavilo proti tomuto zámeru.

Aj oficiálnou petíciou. Zarážajúce je, že napriek tomu projekt presadzuje súčasný primátor Holíča... Dôvody tu rozoberať nechcem.

...

Chcem len upokojiť všetkých, ktorí by také niečo považovali za barbarský čin a postavili sa na odpor, že ministerka kultúry Natália Milanová je rovnako proti kontajnerom a zisťovala viac informácii, lebo táto vec už prebehla mnohými médiami. Minister dopravy Andrej Doležal jej tiež potvrdil, že nič také medzi Holíčom a Kopčanmi nevyrastie!

Verím, že táto snaha ľudí, ktorí sa snažia presvedčiť verejnosť, že takéto obludné prekladisko by prinieslo viac benefitov ako strát, pomaly zhasne.

Turistika, cykloturistika, rekreácia, oddych, poznávanie histórie... - to všetko tam patrí. Kontajnery určite nie!