#pracujemevregione 

841 NOVÝCH PRACOVNÝCH MIEST
(27.10.2021)

...
Pred pár dňami som zachytil informáciu, že v Stupave končí malý závod, ktorý patrí Volkswagenu a výroba z neho sa presunie do Bratislavy a do Nemecka. Pracuje tam 60 ľudí, ktorí by nemali prísť o prácu - tú nájdu, ak budú chcieť práve v závode v Bratislave. Tak či onak, je to smutné, ak niečo zabehnuté skončí, ale je to prirodzený vývoj trhu.
...
Existujú však v tomto smere aj pozitívne správy. Vláda práve dnes schválila dotáciu v celkovej hodnote 18 miliónov EUR formou úľavy na dani z príjmov firme, ktorá prejavila investičný zámer v meste Senica. V období 2021 až 2026 spoločnosť VAILLANT GROUP Heat Pump Production s.r.o počíta s vynaložením oprávnených investičných nákladov v hodnote 120 miliónov EUR. Pri svojom investičnom zámere vytvorí do roku 2026 dohromady 841 nových pracovných miest.
...
Ide o nemeckú strojárenskú spoločnosť, ktorá v Senici vybuduje prevádzku na výrobu modulov exteriérových tepelných čerpadiel (stojace vetracie jednotky) a interiérových hydraulických modulov (stojace a závesné moduly). V Európe je spoločnosť, ktorá za touto plánovanou investíciou stojí jedna z najväčších čo sa týka vetrania, klimatizácií a vykurovania.
...
Okrem automobilového priemyslu sem prichádzajú aj iné zahraničné firmy, ktoré nie sú v európskom meradle zanedbateľné. Ak si takéto nemecké firmy, ktorým nejde len o kvantitu, ale predovšetkým o kvalitu vyberajú na svoje investície Slovensko, je to dobrá vizitka pre našu krajinu.
...
Verím, že to nielen Senici a okresu Senica, ale aj priľahlým okresom pomôže.